Osobnosti na našich akcích


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Národní setkání DofE 2015 proběhlo skvěle! Díky všem za účast!

Tento víkend proběhlo Národní setkání Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu 2015. Celé dva dny byly nabité zážitky, zajímavými osobnostmi, workshopy a seznamováním se s ostatními kolegy. Akce proběhla 16. a 17. října v krásném prostředí Jizerských hor v hotelu Semerink a zúčastnilo se jí přes padesát pedagogických pracovníků a mladých lidí z České a Slovenské republiky.

Účastníci akce měli možnost zapojit se do mnoha zajímavých aktivit a vyslechnout si přednášky inspirativních osobností. Jako první všechny přivítal ředitel DofE Tomáš Vokáč a k tomu se svým pozdravem přidala ředitelka pro region Evropy a Blízkého východu  Melek De-Wint z britského IAFu. Následovaly workshopy v duchu DofE a nebyla promarněna ani minuta!

Jeden z workshopů

se zabýval radami a tipy, jak efektivně vést účastníky. Další z workshopů vedl jeden z našich skvělých hostů Tomáš Princ, tvůrce blogu Humans of Prague a ukázal všem, jak vytvořit a spojit fotku s příběhem. Na workshop navázalo vyhlášení Facebookové soutěže Humans of DofE, jejíž pravidla naleznete zde. Nechyběly ani workshopy Národní kanceláře zahrnující novinky v oblasti školení či administrace programu a představení nové mobilní aplikace DofE, která se připravujeme. Součástí programu byly také interaktivní hry a vyzkoušení si nových dovedností.

Svou účastí nás poctil i patron DofE, fotograf a kulturolog Petr Mikšíček, který celou akci natáčel a na jehož video se můžete těšit!  Všechny svou prezentací ohromila zlatá účastnice a ultra bikerka Markéta „Peggy“ Marvanová, která mluvila o svém neuvěřitelném zdolání nejdelšího nezabezpečeného závodu horských kol na světě, Great Divide Tour 4418 km napříč Severní Amerikou. Aby toho nebylo málo, tak si druhý den všichni prožili mini expedici, kterou vedli kolegové ze Slovenské

ho DofE a užili si spoustu zábavy.

Článek z novin Prahy 9

Bez-nazvu

Náš šampión - Pepa Škvor na ultramaratonu

Pepa na jednom z nejtšžší závodů - ultramaraton v Marocké poučti, trvající 6 dní. Zde si Pepa splnil 16 letý sen. Startoval zde jako jediný Čech a doběhl v první třetině z 1048 účastníků.